KÕRGSURVEPESU
Kõrgsurvepesu on kiire ja keskkonnasõbralik meetod mitmesuguste pinnakattematerjalide, näiteks värvide, vaikude ning tsemendiliimi eemaldamiseks. Kasutatav survevahemik on olenevalt soovitud kvaliteeditasemest 200–2600 baari. Kõrgsurvepesu sobib veel näiteks sillaplaatidelt bituumeni eemaldamiseks.
Kõrgsurvepesu eelised
-
toob nähtavale kahjustuskohad
-
puhastusjääke tekib vähe
-
ei tekita tolmu
Vee jõud on hämmastav. Kui surve ületab 800 baari, suudab vesi betooni purustada. Kui joa surve on 2600 baari, lõikab vesi isegi 15 sentimeetri paksust terast ja meetripaksust betooni.
Tööstuses vajalikud puhastusteenused on enamasti kõrgsurvepesud. Veejoa surve varieerub harilikult 200-baarisest pesemisvõimsusest ülivõimsa 2600 baarini.
Tööstusseadmete puhastamine on aastaringne töö, mis ei sõltu ilmast ja temperatuurist. Kui puhastamine kuulub regulaarse korrashoiu juurde, siis seisakud lühenevad ja tootmisprotsess on efektiivsem. See aga võimaldab tellijal päris suure hulga kroone kokku hoida.
Kõrgsurvepumbad on ehitatud selliselt, et mida suurem rõhk, seda vähem kulub vett. Seetõttu sobib näiteks 1000–1500-baarise rõhu all toimuv kõrgsurvepesu vesipiigi kasutamiseks ja betooni eemaldamiseks, kuid veel kõrgema, nn ultrasurvega, eemaldatakse pinnakattematerjale ja värvikihte.
Ameerikas puhastatakse nüüdisajal pindu juba peaaegu 3000-baarise survega. Uusi meetodeid ja kõrgsurvepesu all puhastatavaid objekte tuleb pidevalt juurde.
Võimas tehnika nõuab oskuslikku käsitsejat. Pesupüstolit peab hoidma professionaalne spetsialist.
Leheartikkel Falch jäävabastustehnoloogia kohta.
Valik kõrgsurvepesu meetodil pestud objektide pilte
|